Відеодомофон – пристрій, який впевнено замінює звичні аудіодомофони та дверні дзвінки. Причому як у приватних, так і багатоповерхових будинках. Прийшовши до друзів у гості чи до колезі по справах, вже ніхто не дивується панелі виклику з вічком відеокамери. І монітору біля дверей у квартирі.
Хтось там вже продумав заміну звичайної аудіотрубки домашнього переговорного пристрою, оцінив переваги тих чи інших моделей, потурбувався про встановлення та заплатив за пристрій та роботи гроші.
Біль клієнта: чим загрожує неправильний вибір відеодомофону
Добре, якщо ця людина все зробила правильно. А якщо ні? Тоді на сцену виходить горезвісний «біль клієнта». Він полягає в наступному:
- відеодомофон не вирішує завдання організації доступу та контролю за ним;
- гроші витрачені даремно, повернути їх немає можливості;
- безнадійно зіпсований інтер'єр приміщення, заміна моделі пристрою на іншу не допомагає приховати недоліки.
Існує ще багато індивідуальних причин, чому відеодомофон став небажаним членом сім'ї чи колективу.
Розглянемо послідовність кроків правильного вибору відеодомофону, які «вилікують» біль клієнта.
Не вдаватимемося глибоко в технічні подробиці. Наприклад, роз'яснювати переваги між аналоговими та цифровими моделями. Приправляючи складну для нормального покупця (з професією, що ніяк не пов'язана із системами безпеки) теоретичну інформацію.
Крок 1: які домофони є на ринку
Розуміємо, що типи відеодомофонів покупець хоче розглядати у розрізі цін. Тут і зараз. Щоб не гаяти час. Добре, читайте наступний список:
- аналогові відеодомофони (найдешевші);
- аналогові із вбудованими мережевими модулями (середня категорія цін);
- цифрові (вони мережні, IP відеодомофони).
Зазначимо, що відеодомофон купити потрібно в комплекті з панеллю виклику.
Трохи про переваги та умовні недоліки пристроїв у цій класифікації.
Аналогові моделі з'явилися на ринку найпершими. Працюють і сьогодні. Просто вони все частіше потрапляють у ремонт (заміна блоків живлення – найчастіше). Ці пристрої виконують аналогічні функції аудіотрубки, просто з можливістю бачити гостя. При цьому відео за якістю не зрівняється з молодшими моделями.
Купити відеодомофон із мережевим модулем – відмінне компромісне за ціною рішення порівняно з «чисто» цифровою моделлю. Мережевий модуль дозволяє підключити відеодомофон до інтернету через дротове або бездротове (WiFi) з'єднання.
Рекомендуємо придивитися саме до такого пристрою. Справа в тому, що він, як і IP домофон має мережеві можливості (прийняття виклику гостя без господарів будинку на їх смартфони тощо). При цьому переважна більшість пристроїв має достатній набір регулювань, функції відеоаналітики і т.п. У магазині Безпека великий асортимент відеодомофонів із різними розмірами діагоналі екранів, високою якістю зображення на них та відео в записі.
Купити відеодомофон мережевий рекомендується мешканцям багатоповерхових будинків, де вже встановлені біля під'їзду викличні відеопанелі. Наприклад, фірм Hikvision, Dahua та ін. Справа в тому, що деякі виробники не дають можливості підключити до своєї багатоабонентської панелі виклику біля дверей у під'їзд підключити квартирний домофонний модуль-екран. Так само до таких панелей не підійде додаток на смартфоні від сторонніх розробників.
Основні технічні можливості IP відеодомофонів та аналогових моделей з мережевим модулем:
- висока роздільна здатність (зазвичай до 2 Мп) екрану та відеозапису;
- кольоровий екран, часто сенсорний або із сенсорними кнопками поряд на корпусі;
- наявність відеоаналітики (детекція руху та фіксація подій у кадрі камери панелі виклику на фото або відео);
- можливість підключення декількох замків, панелей, камер відеоспостереження (популярна конфігурація «2 панелі та 2 камери» або «1 панель і 3 камери»);
- підключення до застосунку на смартфоні господарів, можливо кількох членів сім'ї;
- наявність модулів для встановлення microSD карт (10 класу) для зберігання фото та відеоархівів;
- можливість встановити розклад роботи домофону, налаштувати звук, мелодію виклику, екранну заставку (віджет погоди, годинник, улюблене фото);
- підключення додаткових датчиків (наприклад, охоронно-пожежної сигналізації) на додаткові роз'єми;
- наявність функцій комфорту (програмний квадратор для виведення зображення з чотирьох додаткових підключених пристроїв, «картинка в картинці» тощо);
- автовідповідач;
- можливість підключення до багатоабонентської аудіопанелі в під'їзді за допомогою недорогого адаптера і т.д.
Крок 2: оцініть свій об'єкт
Є пристрої та комплекти з них, які рекомендуються для встановлення на стандартних об'єктах. Наприклад, відеодомофон для приватного будинку варто купити в комплекті з вандалостійкою панеллю виклику в металевому корпусі. Для офісу підійде 10-дюймовий монітор та панель виклику з камерою в 2 Мп.
Викликові панелі можуть враховувати індивідуальні вимоги. Наприклад, у відеопанелі ARNY AVP-NG433-RF вбудований контролер зчитувача. Тобто, на корпусі панелі знаходиться зчитувач електронних ключів або карт доступу.
Наш спеціаліст чи служба підтримки допоможе купити відеодомофон та налаштувати його з урахуванням ваших індивідуальних вимог.