Садиба має такі ж права на недоторканність і контроль доступу до нього, як і міська квартира. Таким образним виразом ми стверджуємо, що заміську нерухомість необхідно захищати від зловмисників і контролювати доступ гостей максимально ефективно. Також, як і у випадку із квартирою або офісом

Врахуємо ще той момент, що організувати безпеку приватного будинку дещо складніше, ніж квартиру чи офіс. Чому? Тому що такий об'єкт оточений ще й прибудинковою територією, парканом різних конструкцій, воротами (звичайними, автоматичними), хвірткою. На території ростуть кущі, дерева, паркан може бути невисоким.

У чому ж "біль клієнта", тобто власника котеджу? Покажемо, які «навички» повинеі мати цей пристрій, і як він допоможе зробити життя в будинку безпечним і комфортним.

Що має вміти відеодомофон у приватному будинку

Не забуваємо, що така сучасна система безпеки, як домофонія, повинна допомагати не лише у захисті майна та людей, а й давати їм комфортно з нею поводитися. Це означає, що користувацькі та адміністративні функції прості, доступ до них швидкий, з пристроєм легко справляється як дитина, так і люди похилого віку.

Пропонуємо перелік можливостей домофону, який буде встановлений у вашому будинку:

  • спілкування з гостем з аудіо- та відеоканалу;
  • керування електромагнітним або електромеханічним замком;
  • відкриття дверей по команді з відеодомофона, за допомогою електронного ключа чи карти доступу;
  • відеореєстрація та зберігання записів звернень гостей, появи людей у кадрі камер викличних панелей та додаткових відеокамер;
  • робота у темний час доби (ІЧ-підсвічування);
  • антивандальний корпус панелі виклику;
  • підключення додаткових панелей і відеокамер;
  • передача дзвінків гостей, push-повідомлень на смартфони господарів, можливість керувати роботою домофонії зі смартфонів.

Навіщо потрібні такі характеристики

Попередньо перед встановленням будь-якої системи домофонії передбачається, що на об'єкті вже проведено дроти для з'єднань усіх елементів системи, підготовлено місце для встановлення замків. На практиці майстер з встановлення домофону повинен мати можливість розмістити домофон, панель виклику, блок управління замком (БУЗ), комутаційний вузол в надійному місці, захищеному від негоди, яскравих сонячних променів і т.д.

Камера панелі виклику, встановлена біля хвіртки, має широкий сектор огляду з великою кількістю деталей. Тому рекомендується купити панель виклику домофона з відеокамерою з гарною роздільною здатністю, щоб гостя і обстановку за його спиною можна було добре розглянути. Рекомендуємо таку панель з роздільною здатністю 2 Мп. Такий пристрій вже оснащений світлодіодами ІЧ-підсвічування. Завдяки їм домофонія ефективна навіть за повної відсутності вуличного освітлення.

Другу панель виклику рекомендуємо встановити біля дверей в будинок. Аргументи такі:

  • відстань від хвіртки у двір до будинку буває дуже великою, і непогано б переконатися, що до дверей до будинку підійшла саме та людина, яка зайшла з вулиці;
  • на ділянці можуть працювати сторонні люди, і їхній доступ до будинку теж необхідно контролювати.

Так ми аргументуємо можливість підключення до домофона двох викличних панелей.

Коли господарі повертаються додому, відчинити хвіртку з електромехапнічним замком можна ключем. Такий замок ставлять найчастіше. У зв'язку з тим, що у приватному секторі можуть часто відключати електрику, електромагнітний замок може бути не таким ефективним. Останнім часом для відкриття електромеханічного замку зовні набирає популярності встановлення зчитувачів карт доступу або електронних ключів-таблеток. Ними зручно користуватися взимку, коли некомфортно довго возитися із звичайним ключем. Ще один зручний спосіб відкриття замка хвіртки – скористатися програмою домофонії на смартфоні. Наприклад, Arny Home (є для Android та iOs). У цьому випадку ключ взагалі не потрібний.

Установка додаткових (зазвичай домофон для приватного будинку підбирають саме з такою характеристикою) камер відеоспостереження в кількості до двох штук дозволяє контролювати прибудинкову територію. Камери можна встановлювати на стінах котеджу, конструкції огорожі тощо. Підключення камер різних виробників відеодомофон у приватному будинку підтримує за допомогою універсального протоколу передачі відеоінформації ONVIF, тому можете сміливо купити камери Hikvision, Dahua, Arny, Imou та ін.

Відеодомофон для приватного будинку сьогодні просто повинен мати модуль з'єднання з інтернетом по кручений парі або WiFi. Або це має бути IP-домофон. Для чого? Щоб мати можливість:

  • передавати виклики гостей у додаток на смартфони господарів;
  • надавати можливість відкрити електромеханічний або електромагнітний замок;
  • давати доступ до відео зі смартфона;
  • надавати доступ до адміністративного інтерфейсу для налаштування домофону.

Бездротове з'єднання (WiFi) домофону дозволяє не проводити змін в інтер'єрі приміщення при протягуванні крученої пари від нього до роутера.