Вибір камер відеоспостереження: 6 порад

Задумалися про покупку камери відеоспостереження? Задаєтесь питаннями:

  • На які характеристики дивитися?
  • З якою якістю буде показувати відеокамера і які камери добре показують вночі?
  • Скільки пропрацюють камери з АліЕкспресс і чи варто з ними зв'язуватися?
  • Чи будуть надійно працювати бездротові Wi-Fi камери?

6 основних порад, які допоможуть вам вибрати камеру правильно:

  1. Дивіться не на зазначену роздільну здатність в мегапикселях, а на приклад запису. Недобросовісні виробники можуть видавати камери із зображенням 960H за 2-мегапіксельні, так що дивитися на характеристики не дуже інформативно. Завжди прохайте показати приклад запису і дивіться на якій відстані чітко видно обличчя і дрібні об'єкти.
  2. Вибирайте камеру виходячи із завдань. Якщо вам потрібно бачити обличчя порушника з відстані 10-15 м, а ви ставите камеру з AliExpress, яка дозволяє його розрізняти тільки з 2-3 м, таке відеоспостереження буде безглуздим. Ви зможете побачити всі дії зловмисника, але ні особи, ні номера автомобіля не розпізнаєте. Тому купуйте відповідні пристрої, навіть якщо вони виявляться дорожчими.
  3. Правильно встановлюйте нічне відеоспостереження. Більшість вуличних камер мають нічне інфрачервоне або LCD підсвічування. Але потрібно розуміти, що якість зйомки вночі буде в 1,5-2 рази нижче, ніж вдень. Крім того, удвічі менше буде і кут огляду через те, що підсвічування світить прямим променем. Якщо на вашому об'єкті нічна зйомка дуже важлива, майте на увазі ці особливості при проектуванні системи відеоспостереження. Для підвищення якості можна встановити додаткове освітлення.
  4. Якщо у вас немає досвіду у встановленні відеоспостереження, вибирайте готові комплекти. Купуючи камери і відеореєстратор окремо, ви ризикуєте придбати обладнання несумісне або таке, що не співпадає по роздільній здатності. У підсумку, або не будете користуватися ним взагалі, або отримуватимете зображення гірше, ніж могли б. Тому краще взяти готовий комплект відеоспостереження, в якому вже все правильно підібране професіоналами.
  5. Уникайте інфрачервоних діодів R5. Вигорання нічного інфрачервоного підсвічування - типова проблема дешевих відеокамер з AliExpress. З діодами R5 вона вже через рік використання може вигоріти на 50%, а через 2 роки повністю згоріти. При покупці уточнюйте у продавця, якого типу нічне підсвічування є в камері.
  6. Обережніше з бездротовими Wi-Fi камерами. Бездротові камери надійно працюють тільки всередині приміщення без перегородок. Якщо між камерою і реєстратором є стіна, поруч є інші Wi-Fi мережі або проходять ЛЕП, стабільність передачі може значно знизитися.