Купити камеру відеоспостереження варто лише після ретельного підбору за технічними параметрами. Зрозуміло, що велику роль відіграє і ціна на відеокамеру, проте якщо цей пристрій не вирішує поставлених завдань, гроші вилетять на вітер.

Виникають питання – навіщо витрачати час на вивчення та освоєння правил вибору пристроїв відеоспостереження? Навіщо потрібне відеоспостереження у квартирі взагалі, адже якщо злодії залізли та крадуть цінності, то можуть вкрасти і саму камеру разом із відеореєстратором? Відповіді є. Слідкуйте за підзаголовками нижче.

Навіщо камера потрібна в квартиру?

Перший аргумент "за" присутність такого пристрою в будинку, який озвучить будь-яка людина - захист від злодіїв. Насправді список завдань охоронного телебачення набагато ширший. Ось він у короткому вигляді:

  • захист від злодіїв;
  • захист від злочинців, які приходять з метою нападу на господарів, кіднепінгу;
  • ведення контролю над діяльністю майстрів з ремонту, нянечок, іншого обслуговуючого у відсутності господарів;
  • надання віддаленого перегляду подій у будинку господарям реал-тайм та в запису.

Що може система відеоспостереження в квартирі зберегти та захистити:

  • майно (вартість оцініть самі);
  • фізичне та психічне здоров'я дитини (безцінно);
  • життя господарів та гостей.

Втім, якщо читаєте цю статтю, ви вже знаєте, що потрібно захистити у вашої оселі.

Вибір камери відеоспостереження: перший крок

Локальні системи відеоспостереження, які не мають виходу в інтернет, залишилися:

  • в минулому;
  • на режимних об'єктах, де украй важливо позбавити хакерів каналу доступу до відеоінформації.

Для квартири рекомендуємо вибрати:

  • камери, які можуть надавати доступ через Інтернет безпосередньо;
  • камери, що транслюють відео в мережу через відеореєстратор.

У першому випадку розглядайте IP-камери. Зберігання архіву записів ними здійснюється на micro SD картах пам'яті. Також можна використовувати хмарне зберігання відео. До речи, це захистить відеозапис у випадку крадіжки самої камери. Оптимальний об'єм картки – 64, 128 чи 256 Гб.

У другому випадку можна купити камери відеоспостереження типів AHD, HDCVI або Turbo HD. Це аналогові камери, які відрізняються протоколом передачі відеоінформації та роздільною здатністю відео.

Чому першим кроком не розглянуто вибір вуличної камери (зовнішньої) чи внутрішньої? Різниця між ними у ступені захищеності від впливу зовнішніх факторів (опади, перепади температури навколишнього середовища тощо).

Тому що будь-яка зовнішня камера легко працюватиме і всередині приміщень, а різниця у ціні пристроїв незначна.

Крок другий: камери для фіксації або розумні камери

Будь-яка камера не може сама по собі протидіяти криміналу чи гувернантці, яка б'є дитину. Тому рекомендуємо перед тим, як вибрати камери відеоспостереження, продумати систему реагування на «нештатні» події у вашій оселі (і поруч із нею, якщо стоїть камера в загальному тамбурі чи під'їзді).

Тут головним постає питання - як швидко ви будете сповіщені про проблему. Якщо достатньо прийти додому та після вечері переглянути події у записі, варто купити аналогові камери.

Якщо важливо отримати сигнал тривоги моментально – варто купити мережеву камеру (IP) із вбудованою відеоаналітикою. Такий пристрій посилає push-повідомлення на смартфон господаря за таких подій, як:

  • детекція руху (найпопулярніша функція серед покупців відеокамер у квартиру);
  • вторгнення в зону (популярне у власників місць для паркування авто у дворі);
  • перетин лінії і т.д.

Чим швидше отримаєте повідомлення, тим швидше зможете відреагувати:

  • приїхати додому;
  • звернутися до поліції для реагування на злом та проникнення сторонніх;
  • звернутися за допомогою до сусідів для допомоги у тривожній ситуації (перекрити у будинку воду у разі прориву водопровідної води і т.п.).

Не вказуємо поліцію охорони або охоронну компанію як помічників, оскільки вони швидко реагують завдяки охоронно-пожежній сигналізації (ОПС). Це окрема від відеоспостереження система.

Крок третій: вибір кількості камер

Тут просто: підраховуємо кількість зон у квартирі, за якими потрібно вести спостереження. Враховуємо середній кут огляду об'єктива камер в 100-120° і максимальну відстань. Стає зрозумілою кількість камер.

Зменшити цю кількість і серйозно заощадити дозволяють поворотні камери. Наприклад, IP відеокамера ARNY HomeCam. Управління кутом повороту по горизонталі (360°) та вертикалі здійснюється зі смартфона. Якщо ви віддалено побачили, наприклад, занадто активну гру дітей, можна за допомогою цього пристрою попередити їх (у камері є вбудований мікрофон та динамік).

Такі камери в квартиру можна буде ставити, якщо сектор огляду неважливий. Тим більше, що такий пристрій може реагувати на аномальний звук, і тоді при отриманні тривожного повідомлення можна переглянути сектор на вибір.

Крок четвертий: роздільна здатність камери, фокусна відстань та інші технічні характеристики

Найчастіше в невеликій кімнаті квартири для камери буде достатня роздільна здатність в 1 Мп. Для вітальні вже достатньо роздільної здатності в 2, 3 або 4 Мп. Камери з 1 Мп або 1,3 Мп практично покидають ринок. Пристрої з роздільною здатністю 2 Мп, що означає якість відео Full HD або 1080р, більш цікаві за співвідношенням характеристики/ціна.

Такий критерій, як фокусна відстань камери, означає відстань між об'єктивом і матрицею. У «квартирному» варіанті традиційнішими вважаються пристрої з цим параметром 2,8 мм, хоча є й варіанти з 3,6 мм. В останньому випадку предмети на великій відстані будуть видно як більші (кут огляду вуже, але вище деталізація).

Зрозуміло, що купити камеру для відеоспостереження потрібно з вбудованим ІЧ-підсвічуванням від 20 до 30 м. в середньому для запису в темний час доби. Крім світлодіодів інфрачервоного підсвічування у відеокамері можуть бути реалізовані інші технології відеозйомки у темряві.

Частота кадрів сьогодні у переважній більшості «громадянських» (неспеціалізованих) камер становить 25-30 кадрів на секунду. Цим забезпечено плавність відеозапису, можливість розглянути зображення в деталях при стоп-кадрі.

Для встановлення відеокамери у квартирі важливий дизайнерський критерій – форм-фактор корпусу. В асортименті:

  • циліндричні камери;
  • купольні;
  • безкорпусні та ін.

Для збереження інтер'єру, зручності монтажу можна купити камери в квартиру з можливістю передачі відео по WiFi та/або подачею живлення по кручений парі (технологія РоЕ). Ці можливості мають лише IP камери.

Крок п'ятий: ціна

Здавалося б, всі технічні критерії вже з'ясовано і вибір зрозумілий. Однак покупець все одно ставить питання - так аналогові камери або мережеві купити? Ціна перших дешевша, і це приваблює.

Відповідь надходить після чіткого розуміння конфігурації системи відеоспостереження. Аналогове спостереження з гібридним реєстратором може коштувати дорожче, ніж дві поворотні IP-камери.

Рекомендуємо пройти всі кроки вибору, і які камери відеоспостереження купити в квартиру швидко стане зрозуміло.