Схоже, рішення про те, що потрібно придбати домофон, вже прийнято. Залишилося зрозуміти, який відеодомофон вибрати, і як. Правильно?

У цій статті ми дамо скорочену для швидкого розуміння інформацію:

  • яке завдання вирішують домофонні системи;
  • корисні функції домофону;
  • за якими критеріями роблять вибір.

Ви отримаєте не просто "правильні" пристрої після ознайомлення з цією статтею. А знатимете основну інформацію про їх встановлення та налаштування (за потреби), уникните переплати за непотрібний функціонал домофонної системи. І справді, у нашому інтернет-магазині та на полицях оффлайн шоу-руму (м. Київ, вул. Іллєнко, 6) гарний вибір від різних виробників. Тема потребує попереднього ознайомлення.

Відштовхуватимемося від того, що базовим завданням домофонії є автоматизація проходу людей у приміщення з вулиці або іншого приміщення.

Правильніше ставити питання не про те, який відеодомофон вибрати, а яку купити домофонну систему для свого будинку чи офісу, багатоквартирного будинку чи ТРЦ, дачі. Тому що домофон встановлюється у межах цілої системи пристроїв. Вона може складатися з:

  • домофону (настінного блоку з трубкою, монітора із сенсорним керуванням або механічними клавішами);
  • панелі виклику;
  • контролера та зчитувача електронної картки або ключа доступу (можуть бути інтегровані з панеллю виклику);
  • кнопки виходу.

Цифровий та аналоговий домофони: основні відмінності та можливості

Насправді є три типи домофонів:

  • аналогові;
  • цифрові (IP);
  • аналогові із вбудованим модулем WiFi.

Аналогові – пристрої, які надають аудіо- та відеозв'язок у аналоговому форматі. Це CVBS, AHD, TVI, CVI. Найбільш сучасні апарати надають відео у форматі Full HD.

Продаються одноабонентські чи багатоабонентські. Останні найчастіше можна зустріти у багатоквартирних будинках. За способом з'єднання панелі виклику з абонентськими трубками в квартирах їх називають координатними. Домофон є базою з переговорною трубкою, встановлюється на стіні.

Переваги аналогових аудіодомофонів:

  • низька вартість;
  • простота користування (загалом кілька функцій – прийняття виклику гостя, переговори, дистанційне відкриття електрозамку дверей у під'їзд);

Недоліки:

  • морально застаріли (швидко скорочується асортименти на ринку);
  • відсутність багатьох функцій систем безпеки.

Аналогові відеодомофони можуть підтримувати функції детекції руху, автоматичного запису відео, фото та аудіо під час візиту гостей без господарів. Також на пристрої можна змінювати мелодію дзвінка, його гучність і тривалість, встановлювати режим сну.

IP-відеодомофони використовують виту пару та комп'ютерне мережеве обладнання.

Величезною перевагою мережевих моделей є можливість трансляції викликів, ведення переговорів та дистанційного відкриття дверей через інтернет у додаток для смартфонів.

При цьому є ще низка переваг:

  • підключення додаткових панелей, камер відеоспостереження;
  • можливість встановлення карт пам'яті microSD збільшеного порівняно з конкурентами обсягу;
  • розвинені можливості підключення датчиків охоронної та пожежної сигналізації;
  • багато функцій комфорту.

Зазначимо і переваги передачі відео та аудіо у цифровому форматі – застосування сучасних алгоритмів компресії тощо.

Недолік IP-домофонії – найвища вартість пристроїв. Відеодомофон який краще купити – вирішувати об'єднанню мешканців багатоповерхівки.

Аналоговий відеодомофон із WiFi модулем зв'язку – чудовий компроміс між вартістю «аналогу» та IP-домофона. Всі моделі надають можливість зв'язку з інтернет-програмою на смартфоні користувача через бездротовий канал зв'язку WiFi.

Перейдемо до практичних порад щодо вибору пристроїв.

Який відеодомофон вибрати для квартири у багатоповерхівці

Для початку необхідно розібратися, яка панель виклику встановлена біля входу в парадне. Якщо аналогова аудіо- чи відеопанель – можна придбати аналоговий відеодомофон. У випадку з аудіопанеллю домофон підключають за допомогою адаптера, тоді буде доступна функція виклику, голосового спілкування та відкриття замка. При цьому зручно підключити індивідуальну відеопанель біля входу до квартири.

Цифровий відеодомофон купувати не варто - він навряд сумісний з аудіопанеллю.

Якщо багатоабонентська цифрова панель – зверніть увагу на її марку. Такої ж марки доведеться придбати і абонентський монітор. Традиційно панелі Hikvision працюють лише з домофонами Hikvision. Така ж політика і у Dahua, BAS-IP та інших виробників.

Врахуйте, що дверні замки на двері завжди механічні. Електрозамки можуть стати в режимі нормально-відкритих при аварійному відключенні електрики. Тому їх не підключають до домофонії.

Який відеодомофон найкращий для приватного будинку

У приватному будинку можна встановити будь-який із варіантів пристроїв. Все залежить тільки від фінансових можливостей та побажань щодо встановлення додаткового обладнання – відеокамер, датчиків ОПС тощо. Зізнатися, краще скористатися допомогою консультанта при ви борі пристроїв домофонії.

Особливість вибору – у приватних володіннях прийнято встановлювати дві викликові панелі (біля хвіртки та біля дверей до будинку), і один електромеханічний замок на хвіртках.

При будівництві будинку враховують прокладку кручений пари (використовується 4 дроти, ще 4 залишаються в запасі) і дроти для подачі 220 В до хвіртки для підключення блоку живлення замка. Провід 220 В можна і не тягнути, якщо для керування замком використовуватиметься БУЗ (блок керування замком).

Який домофон вибрати для офісу

Ситуація з вибором така сама, як і у випадку з домофоном для приватного будинку. Різниця в тому, що в офісі використовуються частіше електромагнітні замки в парі з механічними. Останніми користуються у разі відключення електрики та переході електромагнітного замка в режим нормально-відкритого та в неробочий час. Часто механічний замок не встановлюють, функцію контролю присутності сторонніх у приміщенні виконує охоронна сигналізація.

Критерії вибору

Формалізуємо їх перелік:

  • місце встановлення (залежить від того, багатоабонентську або індивідуальну панель виклику потрібно купити);
  • параметри домофону (розмір та роздільна здатність екрану, hands-free або модель з переговорною трубкою, колір корпусу тощо);
  • параметри панелі виклику (роздільна здатність камери, дальність ікон-підсвічування, необхідність у кутовому кронштейні, наявність вбудованих контролера та зчитувача електронних карт чи ключів тощо)
  • набір функцій.

Рекомендуємо для встановлення скористатися послугами наших монтажників. У їхньому арсеналі досвід і багато порад щодо вибору. Наприклад, для встановлення на хвіртці у двір фахівці рекомендують встановлювати відеопанелі тільки в антивандальних корпусах з козирками від снігу та дощу. Особливості об'єкта будуть максимально враховані.