Завдання поставити відеокамеру тільки в під'їзді або тамбурі на поверсі може вважатися простим. Частково так і є. Поки що незнайома з технічними засобами захисту життя та майна людей людина не зайде на етап спілкування з менеджером у спеціалізованому магазині. Останній, ясна річ, постарається коротко пояснити особливості та переваги запропонованої камери відеоспостереження. Однак клієнту потрібно деякий час «переварити» технічну інформацію та прийняти рішення про купівлю та встановлення.
Пропонуємо перед замовленням відеообладнання та його установки ознайомитись з підходом до того, як вибрати систему відеоспостереження.
Завдання відеоспостереження
У таку систему входить кілька видів пристроїв та обладнання, загальні завдання яких наведемо у наступному переліку:
- відео- та аудіофіксація подій у полі зору камер відеоспостереження;
- надання на екран відеопристрою користувача відеоінформації в режимі реального часу (real-time) та з архіву;
- надання локального (на монітори, що знаходяться на території об'єкта) та віддаленого (по мережі інтернет у будь-якій точці світу) доступу до відео;
- зберігання архіву подій протягом якнайбільшого часу;
- ведення відеоаналітики (запис із спрацювання таких «тригерів» - перетин лінії, детекція руху, виявлення залишених предметів або їх зникнення тощо);
- застосування засобів активної протидії порушникам (включення сирени, опускання шлагбауму, захисних ролет, димогенераторів, відстеження лазерним променем, блокування дверей тощо) за фактом порушення встановлених правил у системі охоронного телебачення.
Як вибрати відеоспостереження для вирішення комерційних завдань або для забезпечення безпеки дачі, вдома на підприємстві підкаже наш консультант.
Пристрої та обладнання
Відеоспостереження – гнучка система безпеки у плані пристроїв, що її складають. Наприклад, для організації контролю за відвідувачами в коридорі багатоповерхового будинку достатньо однієї wifi камери, яка транслює відео в інтернет. Щоб взяти під контроль територію та приміщення промислового підприємства чи торговельно-розважального центру необхідно кілька десятків камер та кілька відеореєстраторів. Для стандартних об'єктів можна визначитися, який комплект відеоспостереження вибрати з асортименту запропонованих компанією Безпека.
Загалом у складі системи відеофіксації можуть бути такі пристрої та обладнання:
- камери відеоспостереження (IP, AHD, ID-CVI, HD-TVI тощо);
- відеореєстратори;
- кабелі (коаксіальні, кручена пара) та блоки живлення;
- кронштейни для кріплення камер (крім тих, що йдуть у комплекті);
- монітори, планшети та інші пристрої для відображення відео користувача;
- свічи, у т.ч. з «опцією» надання електроживлення IP-камер PoE по крученій парі;
- жорсткі диски (HDD) або доступ до хмарного рішення для запису та зберігання відео;
- спеціальне програмне забезпечення (на базі камер, відеореєстраторів та ін.).
Вибір системи відеоспостереження: етапи
На першому етапі логічно визначити сектори огляду, перелік подій у них, на які має відреагувати пасивно чи активно відеосистема. Пасивна реакція означає, наприклад, початок ведення запису при спрацюванні відеоаналітики (поява в кадрі людини, транспорту, що швидко рухається і т.п.). У другому випадку, за тих же тригерів, відеосистема посилає на смартфон користувача повідомлення з фото порушника, або закриває захисні ролети тощо.
Тому, крім об'єктів контролю, необхідно описати перелік реакцій на тривожні повідомлення, отримані статистичні значення (наприклад, заїзд на територію стоянки певної кількості авто).
Другий етап – визначення типу відеоспостереження (аналогове чи цифрове). Відповідно буде визначено і бюджет на закупівлю та встановлення системи. Треба розуміти, що підсумкова сума буде уточнена за фактом вибору елементів системи та залежить від умов її монтажу.
Третій етап – визначення технічних характеристик відеокамер. Вибір відеореєстратора, місця для зберігання у вигляді вже вдруге. До важливих параметрів камер відносять:
- Роздільна здатність відеокамер. Відповідь на питання, як правильно вибрати відеоспостереження, передбачає розгляд асортименту камер з роздільною здатністю від 2 Мп і вбудованим ІЧ-підсвічуванням на 25 м. Такого пристрою достатньо для контролю приміщень, прибудинкової території. Якщо необхідно деталізація деталей об'єкта на більшій відстані (наприклад, держномер транспортного засобу), рекомендуємо звернути увагу на пристрої з роздільною здатністю від 4 Мп.
- Розмір матриці. «У ходу» показники в 1”, 1/2”, 1/2,7”, 1/2,8”, 1/3” та 1/4”. Чим більша матриця, тим ширший кут огляду камери. Нагадаємо про такий параметр, як фокусна відстань. Чим більша фокусна відстань і менше матриця, тим далі камера бачить деталізоване зображення предмета.
- Тип камери. Сюди віднесемо кілька параметрів – внутрішня чи зовнішня, купольна, циліндрична, турельна. Є окремий асортимент дуже цікавих камер, які можуть заміняти собою кілька камер відразу - це поворотні камери. Вони так само звуться PTZ-камери або SpeedDoom.
- Стандарт передачі камер. Як уже згадувалося, є IP (цифрові або мережеві), HD-CVI (стандарт компанії Dahua), HD-TVI (стандарт Hikvision), AHD (з відкритим стандартом) пристрою. Камери відеоспостереження останніх трьох стандартів із роздільною здатністю наближаються до цифрових. Об'єднати їх у рамках однієї системи можна завдяки стандарту передачі відео ONVIF.
Можна ще згадати класи захисту камер (оптимальний IP67), алгоритми стиснення відеострумів, наявність вбудованої відеоаналітики (актуально для цифрових) тощо.
Підібрати систему відеоспостереження після визначення потрібних камер відеоспостереження далі легко. Залишається визначитись із відеореєстратором. У цьому пристрої важлива кількість портів для підключення камер, об'єму диска для зберігання відео, набір сервісних функцій.
Загалом вибір систем відеоспостереження нескладний. Ще простішим він виявиться за допомогою нашого консультанта. Телефонуйте, приходьте!