Існує величезна кількість ситуацій у багатоповерховому будинку, приватному котеджі, біля гаража, у приміщеннях торговельного чи промислового підприємства, розібратися у причинах виникнення та послідовності подій яких допомагає відеоспостереження. Відеоспостереження для дачі, наприклад, сьогодні вже не віяння моди, а тренд в організації системи безпеки, що реально працює.
Асортимент охоронного телебачення постійно поповнюється «девайсами», які розроблені із застосуванням найсвіжіших технологій. У тому числі комп'ютерних. Завдяки їм:
- збільшується продуктивність камер відеоспостереження;
- можлива робота нових функцій;
- збільшується пропускна спроможність мережі передачі відео;
- відбувається мінімізація корпусів пристроїв (отже економляться матеріали їхнього виробництва) тощо.
Сьогодні встановити систему відеоспостереження можна двох типів:
- децентралізованих, з обробкою відео на борту камер відеоспостереження;
- централізованих, серцем яких є відеореєстратори.
Перші поки що застосовуються на невеликих за масштабом об'єктах, другі – на великомасштабних, та/або з великою кількістю завдань та обсягів оброблюваних даних для відеоаналітики.
Далі йтиметься про те, як вибрати відеореєстратор для системи відеоспостереження, які параметри він повинен мати, і як зробити так, щоб він працював якомога довше.
Системи відеоспостереження: що є на ринку
Відеореєстратор – це пристрій, який відповідає за отримання, обробку та зберігання, надання оператору системи результатів обробки відеоінформації (часто і з аудіозаписом подій у кадрі). Історія цього виду систем безпеки веде початок від аналогової техніки запису відео та аудіо інформації. Далі розвиток отримало цифрове відеоспостереження. Або, як його ще називають, мережеве (працює на базі IP-стандарту).
Перші системи та їх елементи дешевші за IP-відеоспостереження, причому в деяких випадках – значно. Тому виробники запропонували т.зв. перехідний варіант (від аналогового до мережного відеоспостереження) – гібридні. Гібридні відеореєстратори це пристрої, до яких можна підключити аналогові цифрові камери відеоспостереження. Т.ч., на полицях офлайн та інтернет магазинів можна підібрати системи відеоспостереження:
- аналогові;
- цифрові;
- гібридні.
В онлайн каталозі Безпека можна купити відеореєстратори та камери, готові комплекти Hikvision, Dahua, Arny, Imou тощо.
Критерії вибору відеореєстратора
Стандарт передачі відео
Спочатку необхідно визначитися, на об'єкті встановлені чи будуть встановлені аналогові або цифрові відеокамери. Залежно від стандартів передачі відео від камер вибиратиметься і відеореєстратор. На вибір кілька варіантів останніх:
- IP – цифрові (мережеві);
- AHD – відкритий для всіх розробників формат;
- HDTVI – відео у форматі, що належить Hikvision;
- HDCVI – відео у форматі Dahua.
Для підключення до системи пристроїв різних виробників розроблено стандарт ONVIF. Стандарти HDSVI і CVBS застаріли, останній поки що використовується тільки в домофонії.
Розширення
Простий критерій, однак варто дотримуватися правила – дозвільна здатність відеореєстратора має бути не меншим, ніж дозвільна здатність найпотужнішої в цьому відношенні камери. Наприклад, всі відеокамери в системі з роздільною здатністю 1 МП, і лише одна – 2 МП. Відеореєстратор для системи відеоспостереження повинен мати роздільну здатність 2 МП. У цьому випадку якість відео на моніторі оператора не втратить деталізацію, яка потрібна в секторі огляду камери з 2 МП.
Швидкість запису
Цей параметр у техпаспорт реєстратора позначається як FPS і означає кількість кадрів за секунду. Стандартна швидкість – 25 кадр/сек. На об'єктах, де потрібно дуже точно бачити обстановку (казино, касова зона в магазині тощо), важливо мати можливість підвищити швидкість до 30 кадр/сек.
Розробники пристроїв охоронного телебачення прагнуть знизити навантаження на пристрої зберігання, тому застосовують технологію двох потоків запису відео. Один, у максимальній роздільній здатності та швидкості, призначений для запису в архів, Другий має обмежені (наприклад, швидкість запису в 15 кадр/сек) значення, достатні для відображення на екрані користувача.
Об'єм жорстких дисків для зберігання інформації
Чим краще вдасться купити HDD, тим краще буде вибір відеореєстратора для дому, підприємства, будь-якого іншого об'єкта. Тут грає роль обсяг та швидкість запису. Для відеореєстраторів ринок пропонує спеціалізовані HDD, хоча для невеликих об'єктів із низькими вимогами до відеозапису можуть підійти звичайні комп'ютерні. Використовувати SSD на сьогодні поки що не вигідно.
Кількість підключених камер
Кількість відеокамер визначає масштаб території, яку потрібно захистити. На ринку велика пропозиція моделей реєстраторів з 4, 8, 16, 24, 32 та більше портами для підключення відеокамер. У цифрових реєстраторах кількість портів візуально можна визначити за кількістю роз'ємів RJ45. У аналогових – за кількістю BNC-роз'ємів для коаксіального кабелю. У гібридних реєстраторах кількість IP-камер залежить від обчислювальної потужності реєстратора, а підключення всіх камер здійснюється через один RG45-роз'єм.
Додамо до переліку критеріїв, які впливають на те, як вибрати відеореєстратор:
- кількість додаткових пристроїв, які можна підключити (PTZ-камери, датчики, виконавчі пристрої);
- наявність нових алгоритмів стиснення відеопотоку (H.264, H.265, H.25+);
- наявність відеоаналітики (детекція руху, детекція та розпізнавання осіб, розпізнавання автомобільних номерів, підрахунок людей, смарт-трекінг) тощо.
Вибрати значення перерахованих критеріїв можна самостійно або за допомогою нашого спеціаліста.