Наличные
  • Безналичные с НДС
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн–Пт 9:00–18:00

0
Мій кошик

Відеореєстратори - Аналітика реєстратора: Смарт трекінг

Сортування:
новинки за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Сучасні системи відеоспостереження мають велику кількість функцій відеоаналітики. З цим важко посперечатися, адже заглянувши в ліву частину цієї сторінки, можна кілька сторінок вниз проскролити - стільки місця займає перелік цих функцій. Візьмемо найвідоміші з них:

  • перетин лінії;
  • підрахунок людей;
  • перетин периметра;
  • детекція руху;
  • визначення осіб;
  • розпізнавання осіб;
  • розпізнавання номерів транспортних засобів та ін.

Нижче ми розповімо про ще один сервіс, який не так часто можна зустріти. Проте переоцінити результати його роботи неможливо.

Ми розглянемо, як працює і де застосовується така функція, як смарт-трекінг (Smart tracking).

Що таке Smart tracking

Smart tracking – це функція системи відеоспостереження, яку називають розумне стеження. За фактом це фіксація шляхів переміщення об'єктів, що рухаються, які потрапили в поле «зір» камери відеоспостереження.

Об'єкт визначає користувач системи відеоспостереження. Сам алгоритм та процесор, які обробляють відеоінформацію, можуть перебувати на борту мережного (IP) або гібридного відеореєстратора, мережевої камери відеоспостереження. На аналогових камерах через відсутність високопродуктивного процесора такий сервіс неможливо організувати, як і аналогових відеореєстраторах. На гібридних моделях реєстраторів розумне стеження може бути. Гібридні реєстратори – фактично цифрові, які можуть приймати відео з камер по коаксіальному кабелю.

На практиці назва цієї функції найчастіше вказується як характеристики реєстраторів компанії Dahua. Але практично такий же сервіс надають відеореєстратори, камери та інші компанії, наприклад Hikvision. Просто назва у них інша.

Smart tracking найчастіше застосовується для відстеження людей, автомобілів. Де б не з'явився об'єкт, його буде розпізнано, і відстежено весь маршрут його переміщення.

Як працює смарт трекінг

Принцип роботи розумного стеження досить простий. Оператор системи відеоспостереження вказує на об'єкт. Система запам'ятовує його характеристики, і вже не зводить з нього очей. Оператор отримує повну інформацію про переміщення, зупинки об'єкта в режимі онлайн або після деякого часу.

Звідки система бере характеристики особи людини чи автомобіля? З бази даних, яка раніше була створена і завантажена на карту пам'яті Micro SD камери відеоспостереження або жорсткий диск (HDD) реєстратора. Або оператор може в режимі реального часу виділити об'єкт, після чого оптичне зображення об'єкта оцифровується і вноситься в базу даних.

Часто смарт-трекінг працює на борту PTZ камери. Це роботизована камера з об'єктивом, що повертається. Вона легко тримає об'єкт стеження у фокусі, щоправда, у межах своєї видимості. Таке рішення має переваги у межах локальної території.

Звідси зрозуміло перша перевага відеореєстратора – можливість контролю над об'єктом з допомогою кількох відеокамер. «Автофокус» зміщується відео від різних камер. Якщо реєстратор працює у межах муніципальної системи відеоспостереження «Безпечне місто», то записати трекінг людини чи іншого об'єкта стеження можна в межах всього населеного пункту.

Ще одна перевага сервісу розумного стеження на борту реєстратора - в нього можна підключити жорсткі диски HDD з набагато більшим місцем для зберігання баз даних та відеозаписів, ніж на карті пам'яті камери Micro SD.

Розумне відстеження: сфери застосування

Зрозуміло, що смарт-трекінг працює не так як у фільмах. Але загалом його послугами можуть ефективно користуватися правоохоронні органи. Так, уже у всьому світі вулиці населених пунктів намагаються оснастити відеокамерами «Безпечного міста». З їхньою допомогою поліція, інші правоохоронні органи здійснюють оперативно-розшукові заходи в рамках кримінальних розслідувань, боротьби з тероризмом тощо.

Також смарт трекінг стане в нагоді на:

  • промислові майданчики для контролю виробничих процесів;
  • в офісних та торгово-розважальних центрах для контролю за людьми, атракціонами, технологічними пристроями;
  • контроль за переміщеннями у небезпечних, спеціальних зонах тощо.
Вгору