Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн–Пт 9:00–18:00

0
Мій кошик

Відеореєстратори - Аналітика реєстратора: Розпізнавання номерів

Сортування:
спочатку дешевше новинки за популярністю за назвою
Відображення:

Розпізнавання автомобільних номерів – завдання, яке розробники систем охоронного телебачення намагаються вирішити з часів їхнього зародження. Функція простого запису подій у відеоархів стала занадто маленькою для системи безпеки, які в дуже швидкому темпі почала нарощувати м'язи у вигляді:

  • дозволу відеокамер;
  • оптичного збільшення зображення у кадрі;
  • створення відеореєстраторів, які можуть підтримувати роздільну здатність камер;
  • створення мережної інфраструктури, яка підтримує велику швидкість передачі на дальню відстань (від камери до реєстратора) тощо.

Ідея контролювати переміщення автомобілів, залізничних вантажних перевезень тощо. за номерними знаками пройшла кілька етапів. Основним завданням було визначити та розпізнати перелік літер та цифр, з яких і складається реєстраційний номер транспортного засобу. Так, наприклад, відома технологія визначення знаків за шаблонами, які постійні в кожній державі. Використання сервісу розпізнавання номерів вагонів для контролю перевезень залізницею – проектне рішення, про яке можна розповісти в іншому описі.

Створити обчислювальні потужності на базі аналогових систем відеоспостереження не виходило. Гарний розвиток та стабільний успішний результат роботи технологія отримала з появою цифрових (мережевих, IP) систем відеоспостереження.

Проблеми при визначенні та розпізнаванні номерів

Усі складнощі виникають на першому етапі, коли оптика і математичні алгоритми повинні розрізнити автомобільний номер. Причому безпомилково. А цьому заважають:

  • відсутність освітленості;
  • недостатні кути огляду;
  • забрудненість номера.

Зрозуміло, що розробники докладають максимум зусиль, щоб упоратися із цією проблемою. Однак покупцям відеореєстраторів із розпізнаванням номерів, камер чи програмного забезпечення рекомендують виконати низку організаційних заходів для боротьби із цими складнощами.

Де застосовують відеореєстратори з розпізнаванням номерів

Державний номерний знак – індивідуальна ознака конкретного автомобіля, мотоцикла, залізничної цистерни та інших рухомих механізмів. За таким номером транспортний засіб можна ідентифікувати у будь-якій точці планети, вести його облік, надавати чи забороняти доступ на певні території тощо.

Розпізнавання автомобільних номерів – це функція, яка працює в комплексі з іншими функціями відеоаналітики, системами безпеки. Наприклад, такими, як контроль та керування доступом. Останнім часом розпізнавання держномерів автомобілів широко застосовується муніципальними службами контролю транспортних потоків. Втім, наведемо перелік із кількох областей застосування цього сервісу:

  1. реєстрація автомобільного транспорту. Міська дорожня інфраструктура, автотранспортні підприємства рятувальні, аварійні та технологічні служби муніципального характеру, будівельні, промислові та торгові майданчики часто вимагають контролю переміщення транспортних засобів територією. Відеозапис з проїздом автомобілів дозволяє знати, які машини та де знаходяться, коли заїжджали на підконтрольну територію та коли виїхали.

Також така статистика дозволяє прораховувати транспортну завантаженість, обсяги і тоннаж вантажів, що перевозяться, тощо.

  1. контроль транспортних потоків. Таке завдання вирішується, наприклад, для правоохоронних органів. В Україні вже працюють на дорогах системи відеоспостереження, що дозволяють контролювати швидкість автомобілів у транспортному потоці. Після перевищення дозволеної на даній ділянці швидкості система відеоспостереження розпізнає державний реєстраційний номер транспортного засобу, знаходить у базі даних МВС контактні дані господаря авто та в автоматичному режимі надсилає повідомлення про штраф за порушення правил дорожнього руху. Відповідний запис вноситься до реєстрів правоохоронних органів та додатку на смартфоні власника Дія.
  2. Організація доступу транспортних засобів на територію. Це приклад системи відеоспостереження, яка інтегрована із системою контролю та управління доступом. Наприклад, автомобіль із внесеним до бази даних номерним знаком має право в'їзду на територію автостоянки. Причому шлагбаум піднімається в автоматичному режимі після того, як встановлена на в'їзді камера відеоспостереження побачила, а відеореєстратор розпізнав номер та ідентифікував його як номер із дозволеним доступом. Інший добрий та актуальний приклад – в'їзд на огороджену прибудинкову територію багатоповерхового будинку. Вічна проблема на таких об'єктах – брак паркувальних місць для мешканців через те, що їх протягом дня займають люди, які «наїхали» у своїх справах у сусідні будинки. Огородження території, розпізнавання номерів та автоматичний шлагбаум – недороге «лікування» цієї проблеми.
  3. Оплата проїзду. Подібна попередня ситуація повторюється при в'їзді на оплачувані паркомісця в торгово-розважальних центрах, на платні ділянки автомобільних доріг, платні місця для паркування на вулицях населених пунктів. Розпізнавання номера та прийом оплати відбувається без участі інспектора паркування. Після оплати система контролює час знаходження автомобіля з певним держномером на паркуванні, і при його перевищенні нараховує до оплати необхідну суму або сигналізує службу паркування. Далі або водій оплачує паркування, або працює евакуатор.
  4. Пошук авто. Ще одна цікава функція – пошук та візуальний супровід транспортного засобу по всій траєкторії його переміщення. Простіше кажучи – стеження. Доступ до цього сервісу мають правоохоронці. Цікава «фішка» цього сервісу – подача сигналу тривоги при спробі виїхати за певні межі. Теоретично таку функцію можуть використовувати власники каршерингових підприємств, проте вони практично користуються засобами GPS-моніторингу.

Технологія розпізнавання номерів

Технологія розпізнавання та ідентифікації держномерів називається ANRP та є у відеореєстраторах багатьох виробників.

Розміщення алгоритмів тієї технології на борту відеореєстратора вигідно з наступних причин:

  • немає потреби на один об'єкт купувати кілька «розумних» камер, достатньо камер без вбудованої відеоаналітики (можна використовувати навіть аналогові камери);
  • відеореєстратор зберігає централізовану базу даних та веде запис з усіх каналів підключення камер;
  • реєстратор має більше місця для зберігання бази номерів, швидше процесор для обробки результатів розпізнавання номерів.
  • відеореєстратор може бути цифровим (IP) чи гібридним;

Перед тим, як купити відеореєстратор з розпізнаванням номерів, рекомендуємо проконсультуватися з менеджером:

  • сумісності дозволу реєстратора та камер відеоспостереження;
  • на скільки каналів працює розпізнавання номерів;
  • об'єм жорстких дисків (HDD);
  • кількість портів;
  • можливість роЕ живлення камер (по кручений парі) і т.д.

Реєстратор з розпізнаванням номерів не тільки виконує функції безпеки, але й дозволяє заробляти гроші.

Вгору