Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн–Пт 9:00–18:00

0
Мій кошик

Відеореєстратори - Аналітика реєстратора: Детекція руху

Сортування:
спочатку дешевше новинки за популярністю за назвою
Відображення:

Система відеоспостереження за фактом є системою спостереження, реєстрації та контролю подій, що відбуваються у полі зору камер. Так вважалося ще кілька років тому. Сьогодні CCTV є навколишнім людиною технологічним простором, який вміє думати. Можливо, не розраховувати траєкторії космічних тіл у невидимому навіть Хаббл просторі, але.

Справді, елементи штучного інтелекту вже вбудовані у відеореєстратори та відеокамери багатьох виробників. Ви вже зустрічали в інтернеті, наприклад, словосполучення AI NVR?

Одна з найперших функцій відеоаналітики інтелектуальної системи відеоспостереження, яка спадає на думку, є детекція руху. У поданні звичайної людини ефективність цієї функції зводиться до рівня між автоматичним включенням кондиціонера та функцією системи сигналізації. З'явився хтось у приміщенні – його власник отримав сигнал. Таке відчуття, що вона була завжди, правда?

Але вона не така проста, як здається.

Тим часом у системах відеоспостереження завдяки функції детекції руху можна будувати ефективний активний захист членів сім'ї, колег, особистого чи громадського майна.

Функція відеоаналітики детекція руху: можливості

Аналітика подій у системах відеоспостереження завдяки великій кількості своїх функцій може врахувати практично будь-яку найскладнішу «конфігурацію» об'єкта. Погодьтеся, характеристика місця встановлення відеокамер і реєстратора включає багато параметрів:

  • зовнішнє (вуличне) та/або внутрішнє (у приміщенні) розміщення відеокамер;
  • різні кліматичні умови їхньої роботи;
  • великий діапазон освітленості місць «подій» протягом доби;
  • невеликі та великі відстані від камер до реєстратора;
  • площа та сектор огляду об'єктивів камер;
  • кількість конструктивних елементів об'єкта (балки, паркани, собачі будки, водостічні труби, декоративні та несучі стіни тощо);
  • перелік факторів небезпеки (загроза вторгнення, крадіжки, руйнування елементів конструкції об'єкта, поява сторонніх людей, поява незрозумілих предметів, гучні звуки тощо);
  • час початку та закінчення запису відеоінформації;
  • оповіщення відповідальних за безпеку об'єкта осіб тощо.

Відеореєстратор з автоматичною детекцією руху дозволяє:

  • виявити рух людей, тварин, транспортних засобів тощо;
  • повідомити власника об'єкта або відповідальних за безпеку на ньому осіб;
  • різко зменшити розмір відеоархіву, ніж якби вевся постійний відеозапис обстановки, технологічних процесів тощо;
  • подати сигнал на спрацювання пристроїв активного захисту;
  • підтримувати роботу кількох відеокамер, їх дозвіл відеозапису, передавати їм живлення по кручений парі (РоЕ-технологія в IP-реєстраторах) тощо.

Якщо реєстратор підключений через «місцевий» роутер в інтернет, то справді може передавати тривожні сигнали при виявленні руху у вигляді Push-повідомлень, повідомлень на емайл, sms, відрізків відео на FTP-сервері тощо.

Місце на HDD-диску на відеореєстраторі так само необхідно менше, тому що спрацьовує фактор розкладу та невеликої кількості випадків детекції руху.

Подача сигналу, що управляє, на пристрої активного захисту відбувається за допомогою тривожних виходів («сухі контакти»), які є практично у будь-яких реєстраторів. Як такі пристрої виступають:

  • захисні ролети на вікнах та дверях, воротах;
  • пристрої блокування в'їзду та виїзду автотранспорту (шлагбауми, болларди, антитаранні блокатори);
  • реле блокування приводів та електрозамків дверей, турнікетів, триподів, розсувних воріт;
  • вуличні та внутрішні світлозвукові прилади (сирени, гучномовці, світлові «мигалки»);
  • заблоковані пристрої систем контролю та керування доступу на вхід та вихід;
  • генератори димової завіси (актуально для відділень банків, банкоматів) та ін.

Активний захист може бути розроблений за індивідуальними проектами.

Переваги детекції руху на борту відеореєстратора

Більшість мережевих (IP) камер відеоспостереження можуть виконувати функції відеореєстратора. У тому числі й визначати рух у секторі огляду. Крім того, такі камери оснащені слотом для встановлення карти пам'яті формату microSD 10 класу (підходить для запису відео) для зберігання відеоархівів. На аналогових камерах відеоспостереження таких сервісів не передбачено.

Тому замовник часто ставить питання - а чим краще відеореєстратор з детекцією руху, якщо його можна замінити IP-камерою практично з таким же набором функцій відеоаналітики? Нижче відповідь:

  • такий відеореєстратор встановлюють на досить масштабних проектах, де на об'єкті можуть бути встановлені десятки відеокамер;
  • відеореєстратор дає загальну «картину» подій по об'єкту, немає необхідності гаяти час на перегляд усіх камер та «стикування» зображень за часом;
  • відеореєстратор дозволяє зберігати відеоархіви розміром набагато більше, ніж microSD карти пам'яті;
  • налаштування детекції руху на реєстраторі швидше, ніж налаштовувати кожну камеру окремо;
  • організувати паралельний запис відео з реєстратора на реєстратор, що дублює, простіше, ніж дублювати відеозапис з камери в хмарне сховище;
  • відсутня плата за хмарне сховище тощо.

Якщо ви встановлюєте більше однієї мережевої камери у своєму будинку, квартирі або офісі, є сенс подумати про те, щоб купити відеореєстратор з детекцією руху на борту.

Який відеореєстратор має функцію детекції руху

Окрім короткого переліку характеристик наведемо типи реєстраторів, які мають цю опцію відеоаналітики. У старих аналогових пристроях її не знайдете. Сьогодні в асортименті нашого інтернет-магазину Безпека можна вибрати IP-відеореєстратор (NVR), XVR (гібридні реєстратори компанії Dahua), Tutbo HD (вони HD TVI, гібридні реєстратори компанії Hikvision).

IP-реєстратори зовні визначте на задній панелі роз'ємів RJ45 для підключення мережевих камер по кручений парі. На момент створення даного опису такі NVR можуть підключати до -ух відеокамер.

У гібридних моделей ззаду знаходяться BNC-роз'єм для підключення камер по коаксіальному кабелю (до 32 камер).

Важливо, щоб реєстратор міг підтримувати роздільну здатність відеокамер. Сьогодні це від 2 до 16 Мп.

Вимоги до місця на HDD для зберігання відеоархівів залежить від кількості камер у проекті, частоти випадків детекції руху, густини розкладу роботи системи відеоспостереження. Зазначимо цікаву особливість налаштування області детекції руху – у програмному інтерфейсі більшості відеореєстраторів можна встановити індивідуальну область детекції. А заразом і налаштувати рівень чутливості. Погодьтеся, піднімати тривогу через рух гілок дерев або кішки, що пробігла, не має сенсу.

Кількість HDD та вільне місце на них найменше на гібридних реєстраторах. Пропонуються моделі із підключенням одного диска 6 або 10 Тб. Хоча вже є моделі та з підключенням до 4 дисків по 8 або 10 Тб кожен. Слідкуйте за оновленням модельного ряду!

З кількістю та характеристиками HDD у мережевих відеореєстраторів справа простіше.

При виборі жорстких дисків врахуйте, що не будь-яка їхня модель підходить для запису та обробки відео.

Вгору